Oficjalne otwarcie Klubu Sapere Aude w Prudniku

Wildstein i aktorzy
12 marca 2013
Fundacja Sapere Aude w Telewizji Styk
18 marca 2013

Oficjalne otwarcie Klubu Sapere Aude w Prudniku

1 marca o godzinie 18:00 w Prudnickim Ośrodku Kultury po wielu przebojach i niespodziankach, w końcu udało się nam doprowadzić do utworzenia oficjalnego Klubu Sapere Aude. Nie przeszkodził nam w tym ani zepsuty przez podróż roll up, ani też brak cukru w cukrownicach, i pomimo wszelkich przeciwności, dotrwaliśmy w całości do końca. Prudnicka młodzież wykazała się dużym hartem ducha.

Na naszym pierwszym spotkaniu gościliśmy burmistrza Prudnika, pana Franciszka Fejdycha, z którym mogliśmy na spokojnie porozmawiać na bieżące problemy polityczno-ekonomiczne Prudnika, jak i Polski. Oprócz Pana Burmistrza, mieliśmy przyjemność gościć również byłą dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej, panią Urszulę Rzepielę. Dużą część spotkania poświęciliśmy dyskusji na temat problemów demokracji, jak i pomysłowi wprowadzenia nowej ordynacji wyborczej, zmiany obecnej proporcjonalnej na większościową, opartą na jednomandatowych okręgach wyborczych.

Sporo czasu poświęciliśmy również kwestiom organizacji naszego przedsięwzięcia. Udało się nam nawiązać kontakt z głogówieckim bractwem Sorontar, z którym wspólnie chcemy zrealizować parę ciekawych projektów, o których prudniczanie dowiedzą się już wkrótce!

Na zakończenie spotkania został nam wręczony miły prezent – Tomasz Wiśliński, wiceprezes Fundacji Sapere Aude złożył na nasze ręce oficjalną uchwałę Zarządu powołującą klub w Prudniku. Tym samym mamy przyjemność ogłosić, iż Klub Prudnicki jest pierwszym formalnie działającym klubem spośród aktywnych obecnie Klubów Sapere Aude.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na kwiecień, wszystkich chętnych już teraz serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy również do śledzenia naszego facebookowego profilu: http://www.facebook.com/SapereAudePrudnik, na którym, podobnie jak tutaj, zawsze na bieżąco będziemy informować o aktualnej działalności klubu, jak również udostępniać wiele informacji z dziedzin polityki, ekonomii i społeczeństwa.