Fundacja Sapere Aude włącza się w niesienie pomocy dla Ukraińców

spotkanie Korwin Mikke
Janusz Korwin-Mikke „W ogniu pytań”
11 marca 2014
25 lat III RP – postkomunistyczna ewolucja
22 kwietnia 2014

Fundacja Sapere Aude włącza się w niesienie pomocy dla Ukraińców

Dortmundzko-Wrocławska Fundacja im. Św Jadwigi, z która współpracujemy, otrzymała z katedry Lwowskiej listę prawie 100 adresów rodzin, które potrzebują pomocy. Dla tych właśnie rodzin, każdy z nas może przygotować paczkę. 

Do końca marca Poczta Polska umożliwia bezpłatne przesłanie paczek na Ukrainę. Szczegóły: www.poczta-polska.pl/rusza-akcja-paczka-dla-ukrainy/. Paczka może mieć maksymalnie 20 kg, w tym 10 kg żywności. Przy jej bezpłatnym nadawaniu należy wypełnić w języku polskim deklarację CP72 i koniecznie na paczce umieścić dopisek: „DLA UKRAINY”.

Z informacji otrzymanych z Ukrainy wynika, że w paczce można przesłać produkty spożywcze (np. cukier, mąkę, kawę, herbatę, kaszę gryczaną, kukurydzianą, ryż, pasztety, konserwy mięsne, słodycze, czekolady), artykuły higieniczne i kosmetyki (pastę do zębów, kremy, szampony, odżywki, artykuły do golenia itp.), produkty dla dzieci (mleko w proszku, kaszki, słodycze, ubranka).

Osoby chętne do wysłania paczki i otrzymania adresu osób potrzebujących na Ukrainie mogą je otrzymać osobiście w biurze Fundacji Sapere Aude (ul. Legnicka 21) w biurze Fundacji im. św. Jadwigii (pl. Staszica 4), mailowo – pisząc na adres biuro@fundacja-swjadwigi.pl lub telefonicznie pod numerem 71 328 86 89).