Charytatywna Tytka – Caritas Polska

Koncert charytatywny
Fotorelacja z koncertu – Za czym kolejka ta stoi?
15 grudnia 2017

Charytatywna Tytka – Caritas Polska

Tytka Charytatywna

Charytatywna tytka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wsparliśmy ogólnopolską akcję charytatywną organizowaną przez Caritas Polska – Tytka Charytatywna. Akcja ma na celu dotarcie do najuboższych rodzin z całego kraju z najważniejszymi artykułami pierwszej pomocy – żywnością oraz środkami chemicznymi. Pomysłodawcą projektu była Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która rozprowadziła aż 120 000 papierowych toreb pośród diecezji w całej Polsce. Wierni dostarczali w nich produkty, które następnie trafią do rodzin w całym kraju objętych pomocą Caritas Polska. W zeszłym roku w akcji charytatywna tytka zebrano aż 1600 ton żywności.

Charytatywna Tytka

Finał akcji Tytka Charytatywna

Finał Charytatywnej Tytki miał miejsce 19 grudnia w sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Koncert kolędowy Wigilijna Tytka zostanie wyemitowany na antenie TVP2 25 i 26 grudnia o godz. 19:00.

Tytka Charytatywna

Ubóstwo w Polsce maleje

W 2016 roku skrajne ubóstwo w Polsce wyniosło 4,9 %. Rok wcześniej odsetek ten wyniósł 6,5 %. Sytuacja najbardziej poprawiła się wśród rodzin z trójką i większa liczbą dzieci. Wskaźnik skrajnego ubóstwa spadł tam z 17 do 10 procent. Według analityków Głównego Urzędu Statystycznego do spadku ubóstwa najbardziej przyczyniły się wzrost wynagrodzeń, spadek bezrobocia oraz rządowy program 500 plus.